Haltă · județul Dolj
Gara Plaiu Vulcănești
Mersul trenurilor pentru halta Plaiu Vulcănești: plecări și sosiri, cu ore, destinații și operatori.
Plaiu Vulcănești
| Plecare | Tren | Destinație | Sosire la destinație | Operator | |
|---|---|---|---|---|---|
| 07:56 | R-E2016 | Sibiu | 13:05 | CFR Călători | Bilet |
| 15:01 | R-E2018 | Sibiu | 20:12 | CFR Călători | Bilet |
| 19:11 | R-E9263 | Craiova | 19:18 | CFR Călători | Bilet |
Tabela arată trenurile programate azi conform mersului oficial 2025–2026. Pentru altă zi, folosește căutarea.
Despre halta Plaiu Vulcănești
Halta Plaiu Vulcănești deservește localitatea Plaiu Vulcănești, din județul Dolj. Într-o zi obișnuită opresc aici 6 trenuri ale operatorilor CFR Călători.
Cele mai multe plecări de azi merg spre Sibiu și Craiova. Tabela de mai sus arată fiecare tren, cu ora de plecare și capătul de linie.
Haltele sunt puncte de oprire mai mici, de obicei fără casă de bilete. Biletul îl poți avea deja pe telefon, cumpărat online.
Destinații directe
Întrebări despre gara Plaiu Vulcănești
Câte trenuri pleacă azi din gara Plaiu Vulcănești?
Azi sunt programate 3 plecări din Plaiu Vulcănești, conform mersului oficial al trenurilor.
Care este primul tren din gara Plaiu Vulcănești?
Primul tren de azi pleacă la 07:56 (R-E 2016 spre Sibiu), iar ultimul la 19:11.
Ce operatori opresc în gara Plaiu Vulcănești?
În Plaiu Vulcănești opresc trenuri ale operatorilor CFR Călători.
Unde se află gara Plaiu Vulcănești?
În localitatea Plaiu Vulcănești, județul Dolj. Coordonatele stației: 44.31082, 23.85465.